• Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Okyanus Kolejleri Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı


Türkiye Voleybol Federasyonu ve Okyanus Kolejleri arasında, çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumak, beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek, voleybolun geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, yaş gruplarında oynayan voleybol milli takım sporcularına Okyanus Kolejleri tarafından Eğitim ve Öğretim Bursu verilmesini sağlamak, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından hayata geçirilen Fabrika Voleybol projesinin icrasını sağlayacak tesislerin oluşturulması ve ISF (International School Finals) Liseler Arası Voleybol Şampiyonalar’ına katılacak olan kız-erkek voleybol takımlarını Okyanus Kolejleri bünyesinde oluşturulup ülkemizin yurt dışında temsil edebilmesi amacıyla protokol imzalandı.

İmza törenine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, Türkiye Voleybol Federasyonu Sportif Direktörü Ümit Hızal ve TVF Fabrika Voleybol Koordinatörü Onur Çarıkçı katıldı.

 

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, “Bugün bizler ve Türk Voleybolu için çok önemli bir gün. Çünkü özellikle önümüzdeki dönemde milli takımlarımızda bizleri temsil edecek olan değerli sporcuların sportif eğitim haricinde iyi bir genel eğitim almaları için önemli bir marka olan Okyanus Kolejleri ile protokol imzalıyoruz.

 

Biz Türkiye Voleybol Federasyonu olarak, önümüzdeki dönemde milli sporcularımızın üst düzey eğitim alması gerekliliği konusunda ciddi atılımlar içerisindeyiz. İyi eğitimli, lisan bilen sporcuların performans sporcusu olma yolunda avantaj elde ettiğine inanıyoruz. Okyanus Kolejleri ile beraber yeni bir döneme giriyoruz. Onlar ihtisas sahibi oldukları genel eğitim konusunda bize destek olacaklar, biz de teknik kadrolarımızla öğrencilerin daha üst düzey ve dünya seviyesinde voleybol eğitimi almalarını destekleyeceğiz. Bu anlaşmayla Türk Voleybolu’na verdiği destekten dolayı Okyanus Kolejleri'ne ve Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray’a teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray ise, “Okyanus Kolejleri olarak spora desteğimiz her zaman ön planda oldu. Sayın başkan verdiği destekle bizi onurlandırdı. Biz, voleybol ve genel eğitimi daha kurumsal ve profesyonel şekilde ileriye götüreceğimiz ölçüde elimizden geleni yaparak, ulusal ve uluslararası alanlarda kazanılacak olan başarılarda katkı sahibi olmak istiyoruz. Kurumumuz ve Türk Voleybolu için bu anlaşmanın hayırlı olmasını temenni ediyor, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ve Türkiye Voleybol Federasyonu’na destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.


Anlaşma sonrasında TVF Başkanı Özkan Mutlugil, Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray’a günün anısına milli takım forması verirken, Lokman Demiray ise Özkan Mutlugil’e plaket takdim etti.

 

Anlaşma töreni, katılımcıların Fabrika Voleybol öğrencileri ve Okyanus Kolejleri Voleybol Takımı öğrencileri ile çektirdiği hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Geri